Choroba Peyroniego

Definicja

Peyroniego (pa-ro-Neez) choroba jest rozwój tkanki włóknistej blizny wewnątrz penisa, który powoduje zakrzywione, bolesne erekcje.

Penisy męskie różnią się kształtem i wielkością, i mający zakrzywiony erekcji jest powszechne i nie jest powód do niepokoju. Jednakże, w niektórych ludzi, choroba Peyroniego powoduje znaczne wygięcie lub ból. Może to zapobiec człowieka od seksu lub może utrudnić, aby uzyskać lub utrzymania wzwodu (zaburzenia erekcji). Dla wielu ludzi, choroba Peyroniego również powoduje stres i niepokój.

W niektórych przypadkach, leki mogą pomóc. Chirurgia w leczeniu choroby Peyroniego jest zwykle zalecane tylko jeśli krzywizna i ból są na tyle poważne, aby zapobiec seksualnego.

Objawy

Peyroniego objawy choroby mogą pojawić się nagle lub może rozwijać się stopniowo. Najczęstsze objawy to:

 • Blizny. Blizny (tablice) związane z chorobą Peyroniego można odczuć pod skórą penisa jako płaskich grudek lub bandy twardych tkanek.
 • Znaczna bend do penisa. Twój penis może być zakrzywiona w górę, w dół lub zagięty na bok. W niektórych przypadkach, penisa ma "klepsydra" wygląd, w szczelne, wąskie pasmo wokół wału.
 • Problemy z erekcją. Choroba Peyroniego może spowodować problemy z uzyskaniem lub utrzymaniem wzwodu (zaburzenia erekcji).
 • Skrócenie penisa. Swój penis może ulec skróceniu w wyniku choroby Peyroniego.
 • Pain. Możesz mieć ból podczas erekcji, tylko w trakcie orgazmu lub w każdej chwili swojego penisa jest dotykana.

Krzywizna związane z chorobą Peyroniego może stopniowo pogarszać. W pewnym momencie, zwykle zatrzymuje się coraz gorzej. W większości mężczyźni, ból podczas erekcji poprawia w ciągu jednego do dwóch lat, ale blizny i krzywizna pozostać. Rzadko, zarówno krzywizny i ból związany z chorobą Peyroniego poprawy bez leczenia.

Kiedy do lekarza
Zobacz lekarza, jeśli ból lub skrzywienie prącia uniemożliwia seks lub powoduje ci niepokój. Dokładne rozpoznanie jest potrzebne do ustalenia, czy leczenie może pomóc i aby wykluczyć inne przyczyny objawów.

Zobacz także

Przyczyny

Przyczyną choroby Peyroniego nie jest całkowicie zrozumiała, ale wiele czynników wydaje się być zaangażowana. Uważa się, choroba Peyroniego zazwyczaj wynika z rozerwania małych naczyń krwionośnych wewnątrz penisa. Na przykład, penis może być uszkodzony podczas płci, aktywności sportowych lub w wyniku wypadku. Podczas procesu gojenia, krwinki i inne komórki są uwięzione w miejscu uszkodzenia, co prowadzi do tworzenie się blizn. Jednak nie wszyscy ludzie, którzy mają penisa szkodę rozwój choroby Peyroniego. Uważa się, że wrodzone cechy mogą odgrywać rolę w który jest podatny na choroby.

Każdy bok penisa zawiera gąbczastą rurę (jamistych), który zawiera wiele drobnych naczyń krwionośnych. Kiedy się podniecenia seksualnego, przepływ krwi do tych podwyżek izby. Jako komory wypełniają się krwią, penis powiększa, prostuje i usztywnia do erekcji. Każdy z korpusu cavernosa są zamknięte w osłonie z elastycznej tkanki zwane osłonki białawej (zbyt NIH-Kuh Al-BU-Jin-e-UH), która rozciąga się w trakcie budowy. Uraz prącia mogą uszkodzić tkankę. Jeśli uraz goi się prawidłowo, nie są na ogół żadnych długoterminowych problemów. W chorobie Peyroniego, problemy z normalnym wynikiem gojenia ran procesu w stałej blizny. Sekcja osłonie blizny jest już elastyczne. Gdy penis staje wyprostowany, region o blizny nie rozciąga, i pochyla penis lub staje się zniekształcony i może być bolesne.

W niektórych mężczyzn, choroba Peyroniego jest on stopniowo i nie wydaje się być związane z urazem. Badacze są badania, czy choroba Peyroniego może być związany z chorobami układu odpornościowego.

Czynniki ryzyka

Minor uraz prącia nie zawsze prowadzi do choroby Peyroniego. Istnieje wiele czynników, które mogą przyczynić się do złe gojenie się ran i gromadzenie się tkanki bliznowatej, które mogą odgrywać rolę w chorobie Peyroniego. Należą do nich:

 • Dziedziczenie. Jeśli twój ojciec lub brat ma chorobę Peyroniego, występuje zwiększone ryzyko zachorowania na tę chorobę.
 • Tkanki łącznej. Mężczyźni, którzy mają tkanki łącznej wydaje się mieć większe ryzyko zachorowania na chorobę Peyroniego. Na przykład, liczba ludzi, którzy mają choroby Peyroniego również stan znany jako przykurczu Dupuytrena - Kabel-like zagęszczający całej dłoni, która powoduje palce ciągnąć wewnątrz.
 • Coraz starsza. Występowania choroby Peyroniego zwiększa się z wiekiem. Związane z wiekiem zmiany w tkankach, może spowodować, że będzie łatwiej rannych i mniej prawdopodobne, aby uzdrawiać dobrze.

Inne czynniki, w tym niektórych innych warunków zdrowotnych, palenie papierosów i niektórych rodzajów operacji prostaty mogą być związane z chorobą Peyroniego.

Zobacz także

Powikłania

Powikłania choroby Peyroniego może obejmować:

 • Niezdolność do stosunku płciowego
 • Trudność osiągnięcia lub utrzymania wzwodu (zaburzenia erekcji)
 • Lęk i stres o zdolności seksualnych lub wygląd swojego penisa
 • Podkreśla w związku z Twojego partnera seksualnego
 • Trudność ojcostwo dziecka, bo droga jest trudne lub niemożliwe

Przygotowania do wizyty

Jeśli masz objawy choroby Peyroniego, jesteś prawdopodobnie zacząć od wizyty u lekarza rodzinnego lub lekarza ogólnego. Możesz zostać skierowany do specjalisty w męskich zaburzeń seksualnych (urolog). Przygotowania do wizyty pomoże Ci jak najlepiej wykorzystać swój czas.

Co możesz zrobić
Zrób listę z wyprzedzeniem, które można podzielić się z lekarzem. Lista powinna zawierać:

 • Objawy jesteś doświadcza, w tym wszystkie, które mogą wydawać się niezwiązane z chorobą Peyroniego
 • Kluczowe dane osobowe, w tym wszelkie główne naprężeń i ostatnich zmian w życiu
 • Leki, które bierzesz, w tym wszelkich witamin i suplementów
 • Rodzina historii choroby Peyroniego, jeśli w ogóle
 • Pytania zadać lekarzowi

Pytania Lista dla lekarza od najważniejszych do najmniej ważnych w przypadku skończy się czas. Możesz zadać niektóre z poniższych pytań:

 • Jakie testy muszę mieć?
 • Jakie leczenie polecacie?
 • Czy możesz powiedzieć, czy objawy mogą pogorszyć lub poprawić?
 • Czy są jakieś broszury lub inne materiały drukowane, że mogę wziąć ze sobą do domu? Jakie strony polecacie odwiedzić?

Oprócz pytań, które przygotowaliśmy, aby zwrócić się do lekarza, nie wahaj się zadawać pytania w trakcie powołania, jeśli czegoś nie rozumiesz.

Czego można oczekiwać od lekarza
Lekarz może zadać kilka pytań. Jest gotowy odpowiedzieć na nich może zastrzec czas, aby przejść przez wszystkie punkty, które chcesz dyskutować dalej. Lekarz może zapytać:

 • Kiedy po raz pierwszy zauważył krzywą w penisa lub blizny pod skórą penisa?
 • Czy skrzywienie penisa pogorszyła się w czasie?
 • Czy masz ból podczas erekcji, a jeśli tak, jest to coraz gorzej lub poprawić w czasie?
 • Pamiętasz o uraz penisa?
 • Czy objawy ograniczają zdolność do seksu?

Lekarz może również poprosić o wypełnienie ankiety, takich jak Międzynarodowy Indeks erekcji, które mogą określić, jak choroba wpływa na zdolność do seksu.

Testy i diagnoza

Dla większości mężczyzn, choroba Peyroniego może być zdiagnozowane z badania fizykalnego i odpowiadając na pytania na temat objawów. Rzadko, inne warunki powodować podobne objawy i muszą być wykluczone.

Testy do zdiagnozowania choroby Peyroniego i zrozumieć dokładnie, co jest przyczyną objawów można zaliczyć:

 • Fizykalne. Lekarz czuć (uciskania) penisa, kiedy to nie jest wyprostowany, aby określić lokalizację i ilość blizn masz. On lub ona może również zmierzyć długość penisa. Jeśli stan nadal się pogarsza, ta wstępna wycena pomaga ustalić, czy penis jest skrócony. Lekarz może również prosić, aby na zdjęciach Twojego penisa można podjąć w domu. Można to określić stopień krzywizny, miejsce blizny lub inne dane, które mogą pomóc określić najlepsze podejście do leczenia.
 • Inne testy. Lekarz może zlecić badanie USG, RTG i inne badania w celu zbadania penisa kiedy jest wyprostowany. Przed zrobieniem zdjęcia swojego penisa, będzie prawdopodobnie otrzyma zastrzyk bezpośrednio do penisa, który powoduje, że aby stać wyprostowany. Dostaniesz znieczulenie miejscowe, aby zmniejszyć ból, przed wstrzyknięciem. USG jest najczęściej używany do badań pod kątem nieprawidłowości prącia. Badania USG wykorzystać fale dźwiękowe do produkcji obrazów tkanek miękkich. Można pokazać obecność blizn, przepływ krwi do penisa i wszelkie nieprawidłowości.

Zabiegi i leki

Lekarz może zalecić poczekać i zobaczyć (bacznej obserwacji) podejścia, jeśli:

 • Skrzywienie penisa nie jest ciężka i nie jest już pogorszenie
 • Nadal można uprawiać seks bez bólu
 • Ból podczas erekcji jest łagodny

Jeśli objawy są nasilone lub pogarszają się w czasie, lekarz może zalecić leki lub operacji.

Leki
Liczba doustne leki zostały wypróbowane w leczeniu choroby Peyroniego, ale nie wydaje się być tak skuteczne jak operacja.

W niektórych przypadkach, leki wstrzykuje się bezpośrednio do prącia może zmniejszyć krzywizny i ból związany z chorobą Peyroniego. Jeśli masz jeden z tych zabiegów, to często otrzymują kilka zastrzyków w ciągu kilku miesięcy. Dostaniesz miejscowy środek znieczulający, aby zapobiec ból podczas iniekcji.

Dowody na skuteczność zastrzyków prącia jest ograniczona. Leki, które są stosowane, obejmują:

 • Werapamil. Lek ten jest zwykle stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi. Wydaje się, zakłócić produkcję kolagenu, białka, które wydaje się być kluczowym czynnikiem w tworzeniu tkanki blizny Peyroniego choroby.
 • Interferon. Jest to rodzaj białka, które zdaje się zakłócać produkcję tkanki włóknistej i pomóc przełamać to.

Kolagenazy, enzymu rozkładającego włóknistej blizny tkanek, jest obecnie badane w leczeniu choroby Peyroniego.

Chirurgia
Lekarz może zalecić operację jeżeli deformacja penisa jest ciężka lub uniemożliwia seks. Operacja zazwyczaj nie jest zalecane do czasu skrzywienie penisa przestaje rosnąć, a twoje erekcje były bezbolesne przez co najmniej sześć miesięcy.

Wspólne metody chirurgiczne obejmują:

 • Skrócenie niedotkniętych bok. Różnymi sposobami można skrócić dłuższy bok prącia (boczne bez blizny). Skrócona strony pochwy i mniej elastyczna, bliznami boku koniec osłony nawet będąc o tej samej długości, gdy penis jest wyprostowany. Prowadzi to do budowy stosunkowo prostym. Jednak ta procedura zwykle skraca całkowitą długość penisa. Jest to powszechnie stosowane w ludzi, którzy mają odpowiednią długość penisa i mniej poważne skrzywienie penisa. Aplikacyjnych Nesbit jest przykładem tego typu procedury. W niektórych przypadkach, ten rodzaj zabiegu powoduje zaburzenia erekcji.
 • Wydłużenie w chorym. Z tego typu operacji, chirurg wykonuje kilka nacięć w blizny, dzięki czemu powłoka wyciągnąć i penisa prostować. Chirurg może usunąć niektóre blizny. Kawałek tkanki (graft) jest szyte na miejsce na pokrycie dziury w osłonki białawej. Przeszczep może być tkanka z własnego ciała, tkanki ludzkiego lub zwierzęcego, lub z materiału syntetycznego. Ta procedura jest zwykle używany, jeśli człowiek ma krótszy penis, silne krzywizny lub skomplikowaną deformacja. Ta procedura działa większe ryzyko zaburzeń erekcji niż robi procedura skrócenie.
 • Prącia implantów. Chirurgicznie wstawione implanty prącia zastąpi gąbczastej tkanki, która wypełnia się krwią podczas erekcji. Implanty mogą być półsztywny - ręcznie zaginane w dół przez większość czasu, i wygięte ku górze w stosunku płciowego. Inny rodzaj implantu jest napełniany za pomocą pompy wszczepionej w pachwinach lub moszny. Prącia implanty mogą być uznane, jeśli człowiek ma zarówno Peyroniego choroby i zaburzenia erekcji. Gdy implanty są umieszczane w miejscu, chirurg może dokonać pewnych cięć (nacięcia) w blizny do łagodzenia napięć na osłonki białawej.

Rodzaj zabiegu wykorzystywane zależy od stanu. Lekarz powinien rozważyć lokalizację blizny, nasilenia objawów i innych czynników. Jeśli nieobrzezanych, lekarz może wykonać obrzezania podczas zabiegu.

W zależności od rodzaju zabiegu masz, możesz być w stanie wrócić do domu ze szpitala tego samego dnia lub być może trzeba zatrzymać się na noc. Twój lekarz poinformuje pacjenta, jak długo należy czekać przed powrotem do pracy - w większości przypadków, na kilka dni. Po zabiegu na choroby Peyroniego, musisz poczekać 07:56 tygodnie przed masturbacji lub seksu.

Inne zabiegi
Kilka innych zabiegów nondrug za Peyroniego są badane, ale dowody są ograniczone, jak dobrze pracują i możliwych skutków ubocznych. Są to radioterapii, przy intensywne fale dźwiękowe, by rozbić blizny (terapia falą uderzeniową) oraz urządzenia do rozciągania penisa (prącia trakcji).

Radzenie sobie i pomoc

Choroba Peyroniego może być źródłem znacznego niepokoju i tworzyć stres między Ciebie i Twojego partnera seksualnego. Poniższe wskazówki mogą pomóc w radzeniu sobie z chorobą Peyroniego:

 • Wyjaśnij swoim partnerem, co choroba Peyroniego jest i jak to wpływa na zdolność do uprawiania seksu.
 • Niech twój partner wie, jak się czujesz o wygląd swojego penisa i zdolność do stosunków seksualnych.
 • Porozmawiaj ze swoim partnerem o tym, jak dwaj z was może utrzymać seksualnej i fizycznej intymności.
 • Porozmawiaj z doradcą psychologicznym (psychoterapeuta), który specjalizuje się w relacjach rodzinnych i spraw seksualnych.