Choroba Alzheimera

Definicja

Choroba Alzheimera jest postępującą chorobą, która niszczy pamięć i inne ważne funkcje psychiczne.

To jest najczęstszą przyczyną demencji - grupa chorób mózgu, które prowadzi do utraty umiejętności intelektualnych i społecznych. Zmiany te są na tyle poważne, aby zakłócać dnia na dzień życia.

W chorobie Alzheimera, połączenia pomiędzy komórkami mózgu i komórek mózgowych się degenerują się i umierają, co powoduje stały spadek pamięci i funkcji psychicznych.

Obecnie choroba Alzheimera leki i strategie zarządzania może czasowo złagodzić objawy. Czasami może to pomóc osobom z chorobą Alzheimera maksymalizacji funkcji i utrzymać niezależność.

Ale ponieważ nie ma lekarstwa na chorobę Alzheimera, ważne jest, aby zasięgnąć usług wspierających i wykorzystania sieci wsparcia, jak najszybciej.

Zobacz także

Objawy

Po pierwsze, zwiększenie zapomnienie lub łagodny zamieszanie może być tylko objawy choroby Alzheimera, które można zauważyć. Ale z czasem, gdy choroba pozbawia cię więcej pamięci, wspomnień, zwłaszcza ostatnich. Tempo, w jakim zmienia się objawy nasilają się od osoby do osoby. Jeśli masz chorobę Alzheimera, może być pierwszy zauważył, że masz niezwykłe trudności z zapamiętywaniem i porządkowanie myśli. Albo może nie rozpoznać, że coś jest nie tak, nawet jeśli zmiany są zauważalne do członków rodziny, bliskich przyjaciół lub współpracowników.

Zmiany w mózgu związane z chorobą Alzheimera prowadzi do coraz problemy z:

Choroba Alzheimera. Zapalenie płuc i innych infekcji.
Choroba Alzheimera. Zapalenie płuc i innych infekcji.

Pamięć
Każdy ma sporadyczne zaniki pamięci. To normalne stracić orientację, gdzie umieścić swoje klucze lub zapomnieć nazwisko znajomego. Ale utrata pamięci związana z chorobą Alzheimera występuje nadal i pogarsza, wpływające na zdolność do funkcjonowania w pracy iw domu. Ludzie z maja Alzheimera:

 • Powtórz wypowiedzi i pytania w kółko, nie zdając sobie sprawy, że już wcześniej zadał pytanie
 • Zapomnij rozmów, spotkań i imprez, i nie pamiętam ich później
 • Rutynowo zgubić rzeczy, często umieszczając je w nielogicznych miejscach
 • Ostatecznie zapomnieć nazwiska członków rodziny i przedmiotów codziennego użytku

Dezorientacja i błędnej interpretacji relacji przestrzennych
Osoby z chorobą Alzheimera może stracić poczucie, jaki jest dzień, sezon, gdzie one są, a nawet ich obecne okoliczności życia. Alzheimer może zakłócać zdolność mózgu do interpretowania tego, co widzisz, co trudno zrozumieć swoje otoczenie. Ostatecznie, te problemy mogą prowadzić do zagubienia się w znanych miejscach.

Mówienie i pisanie
Osoby z chorobą Alzheimera może mieć problem ze znalezieniem odpowiednich słów do identyfikacji obiektów, wyrażania myśli lub wziąć udział w rozmowach. Z biegiem czasu, umiejętność czytania i pisania także spadki.

Myślenie i rozumowanie
Choroba Alzheimera powoduje problemy z koncentracją i myślenia, zwłaszcza o abstrakcyjnych pojęć, takich jak numery. To może być trudne do zarządzania finansami, książeczki czekowe równowagi i śledzić je i płacić rachunki na czas. Trudności te mogą rozwijać się niezdolność do rozpoznawania i radzenia sobie z liczbami.

Wykonywanie orzeczeń i decyzji
Skutecznego reagowania na codziennych problemów, takich jak żywność spalania na piecu lub niespodziewanych sytuacjach drogowych, staje się coraz bardziej wymagający.

Planowanie i wykonywanie znanych zadań
Po-rutynowe czynności, które wymagają kolejne etapy, takie jak planowanie i gotowanie obiadu lub grając w ulubioną grę, stają się walka, jak postępu choroby. Ostatecznie, osoby z zaawansowanym choroby Alzheimera może zapomnieć, jak wykonywać podstawowe zadania, takie jak ubieranie się i kąpieli.

Zmiany osobowości i zachowania
Zmiany w mózgu, które występują w chorobie Alzheimera może mieć wpływ na sposób działania i jak się czujesz. Osoby z chorobą Alzheimera może wystąpić:

 • Depresja
 • Social wycofanie
 • Wahania nastroju
 • Nieufność w innych
 • Drażliwość i agresywność
 • Zmiany nawyków spania
 • Wędrowny
 • Utrata zahamowań
 • Urojenia, jak sądzić coś zostało skradzione

Zobacz także

Przyczyny

Naukowcy uważają, że dla większości ludzi, choroba Alzheimera wyniki z połączenia czynników genetycznych, stylu życia i środowiskowych czynników, które wpływają na mózg w czasie.

Mniej niż 5 procent czasu, choroba Alzheimera jest spowodowana specyficznych zmian genetycznych, które praktycznie gwarancyjnej, rozwinie się choroba.

Chociaż przyczyny choroby Alzheimera nie są jeszcze w pełni zrozumiałe, jego wpływ na mózg jest jasne. Choroba Alzheimera uszkadza i zabija komórki mózgowe. Mózgu dotkniętych chorobą Alzheimera ma wiele mniej komórek i wielu mniej połączeń między komórkami przeżyły niż zdrowy mózg.

Ponieważ coraz więcej komórek mózgu umierają, Alzheimera prowadzi do znacznego kurczenia się mózgu. Kiedy lekarze badać tkankę Alzheimera mózgu pod mikroskopem, widzą dwa rodzaje zaburzeń, które są uważane za znak rozpoznawczy tej choroby:

 • Łysinki. Grudki białka zwanego beta-amyloidu może uszkodzić i zniszczyć komórki mózgu na kilka sposobów, w tym zakłócania z komórki do komórki łączności. Choć ostateczną przyczyną śmierci komórek mózgu w chorobie Alzheimera nie jest znana, biblioteka beta-amyloidu na zewnątrz komórek mózgu jest głównym podejrzanym.
 • Tangles. Komórek mózgu zależy od wewnętrznego wsparcia i systemu transportu do przeprowadzenia składników odżywczych i innych niezbędnych materiałów w całej ich długich rozszerzeń. Ten system wymaga prawidłowej struktury i funkcjonowania białka zwanego tau. W chorobie Alzheimera, nici skręcie białka tau do nieprawidłowych splotów wewnątrz komórek mózgu, co prowadzi do niewydolności systemu transportowego. Ten błąd jest również silnie zaangażowana w upadku i śmierci komórek mózgowych.

Zobacz także

Czynniki ryzyka

Wiek
Wiekiem jest największym znanym czynnikiem ryzyka dla choroby Alzheimera. Alzheimer nie jest częścią normalnego starzenia się, ale jest ryzyko zwiększa się znacznie po osiągnięciu wieku 65 lat. Prawie połowa osób powyżej 85. roku życia mają chorobę Alzheimera.

Ludzie z rzadkich zmian genetycznych, które praktycznie gwarantują oni rozwijać Alzheimer często zaczynają doświadczać objawów w wieku 40 lub 50 lat.

Historia rodziny i genetyki
Ryzyko rozwoju choroby Alzheimera wydaje się być nieco wyższa, jeśli pierwszego stopnia w stosunku - rodzic lub rodzeństwo - ma chorobę. Naukowcy zidentyfikowali rzadkie zmiany (mutacje) w trzech genów, które praktycznie gwarantują osobę, która dziedziczy się im rozwijać Alzheimer. Ale te mutacje wynosi mniej niż 5 procent choroby Alzheimera. Większość mechanizmy genetyczne choroby Alzheimera wśród rodzin pozostają w dużej mierze niewyjaśnione. Najsilniejsze Naukowcy odkryli gen ryzyka do tej pory jest apolipoproteiny E4 (APOE e4). Inne geny ryzyka zostały zidentyfikowane, ale nie ostatecznie potwierdzone.

Seks
Kobiety mogą być bardziej prawdopodobne niż to mężczyźni rozwój choroby Alzheimera, w części dlatego, że żyją dłużej.

Łagodne zaburzenia poznawcze
Osoby z łagodnymi zaburzeniami funkcji poznawczych (MCI) mają problemy z pamięcią lub inne objawy zaburzeń poznawczych, które są gorsze niż można by oczekiwać na swój wiek, ale nie na tyle poważne, aby być zdiagnozowane jako demencji. Osoby z MCI występuje podwyższone ryzyko - ale nie pewność - późniejszego rozwoju demencji. Podjęcie działań mających na celu rozwój zdrowego stylu życia i strategii, aby zrekompensować utratę pamięci na tym etapie może pomóc opóźnić lub zapobiec progresji do otępienia.

Past uraz głowy
Ludzie, którzy nie miałem poważny uraz głowy lub powtarzających się urazów głowy wydają się mieć większe ryzyko choroby Alzheimera.

Przygotowania do wizyty. Bądź świadomy wszelkich pre-nominacji ograniczeń.
Przygotowania do wizyty. Bądź świadomy wszelkich pre-nominacji ograniczeń.

Styl życia i zdrowie serca
Nie ma czynników stylu życia, które zostało ostatecznie zmniejszają ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera.

Jednak niektóre badania sugerują, że te same czynniki, które można umieścić na ryzyko chorób serca może zwiększyć szansę, że będziesz rozwoju choroby Alzheimera. Przykłady obejmują:

 • Brak ruchu
 • Palenie
 • Wysokie ciśnienie krwi
 • Wysoki poziom cholesterolu we krwi
 • Źle kontrolowana cukrzyca
 • Dieta brakuje w owocach i warzywach
 • Brak zaangażowania społecznego

Te czynniki ryzyka są również związane z otępieniem naczyniowym, rodzaj demencji spowodowanej uszkodzeniem naczyń krwionośnych w mózgu. Praca z zespołem opieki zdrowotnej nad planem kontroli tych czynników pomaga chronić serce - i może również pomóc zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera i otępienia naczyniowego.

Kształcenie przez całe życie i społeczne zaangażowanie
Badania wykazały związek między ustawicznego zaangażowania w stymulujących psychicznie i społecznie działalności i zmniejszenie ryzyka choroby Alzheimera.

Czynniki, które mogą zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera obejmują:

 • Wyższe poziomy edukacji formalnej
 • Stymulowanie pracy
 • Psychicznie wymagające aktywnego wypoczynku, takich jak czytanie, gry lub gra na instrumencie muzycznym
 • Częste interakcje społeczne

Naukowcy nie mogą jeszcze wyjaśnić ten link. Jedna z teorii głosi, że za pomocą mózgu rozwija się z komórki do komórki połączeń, który chroni mózg przed skutkami zmian związanych z chorobą Alzheimera. Inna teoria mówi, że może to być trudniejsze do zmierzenia spadek zdolności poznawczych u ludzi, którzy wykonują swoje umysły często lub którzy mają więcej nauki. Jeszcze innym wytłumaczeniem jest to, że osoby z chorobą Alzheimera może być mniej skłonni do poszukiwania stymulacji działalność rok przed ich choroba może być zdiagnozowana.

Zobacz także

Powikłania

Utrata pamięci, zaburzenia poznawcze wyrok i inne zmiany spowodowane przez choroby Alzheimera może skomplikować leczenie innych chorób. Osób z chorobą Alzheimera może nie być w stanie:

 • Komunikować się, że on lub ona doświadcza bólu - na przykład z problemu dentystycznego
 • Raport innego objawy choroby
 • Postępuj zgodnie z ustalonym planem leczenia
 • Zawiadomienie lub opisać skutki uboczne leków

Jak choroba Alzheimera, prowadzącej do późniejszych etapach, zmiany w mózgu zaczyna wpływać na funkcje fizjologiczne, np. połykania, równowagi i jelita i kontroli pęcherza. Efekty te mogą zwiększać podatność do dodatkowych problemów zdrowotnych, takich jak:

 • Zapalenie płuc i innych infekcji. Trudności w połykaniu mogą powodować osoby z chorobą Alzheimera, aby wdychać (aspiracja) żywności lub płynu do dróg oddechowych i płuc, co może prowadzić do zapalenia płuc. Niezdolność do kontroli opróżniania pęcherza (nietrzymanie moczu) może wymagać umieszczenia rury do drenażu i zbierania moczu (cewnik moczowy). Posiadanie cewnika zwiększa ryzyko infekcji dróg moczowych, co może prowadzić do bardziej poważnych, zagrażających życiu.
 • Urazy z upadków. Osobami z chorobą Alzheimera staje się coraz bardziej podatny na spadek. Falls może prowadzić do złamań. Ponadto, upadki są najczęstszą przyczyną poważnych obrażeń głowy.

Zobacz także

Przygotowania do wizyty

Możesz zdecydować chcesz porozmawiać z lekarzem na temat utraty pamięci lub innych zmian poznawczych, czy może szukają pomocy za namową członka rodziny, która organizuje wizytę i idzie z tobą. Prawdopodobnie będzie zacząć od wizyty u lekarza rodzinnego lub lekarza ogólnego, który może skierować pacjenta do specjalisty neurologa, psychiatry, neuropsycholog lub innych do dalszej oceny.

Ponieważ terminy mogą być krótkie i jest często dużo ziemi na pokrycie, to jest dobry pomysł, aby przygotować z wyprzedzeniem. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci przygotować się do wizyty i zrozumieć, czego oczekiwać od lekarza.

Co możesz zrobić

 • Bądź świadomy wszelkich pre-nominacji ograniczeń. Po dokonaniu spotkanie, zapytaj, czy musisz szybko do pracy we krwi lub gdy trzeba zrobić coś jeszcze, aby przygotować się do badań diagnostycznych.
 • Zapisz wszystkie objawy. Lekarz będzie chciał wiedzieć, szczegóły na temat tego, co jest przyczyną swoje zaniepokojenie pamięci lub funkcji psychicznych. Robić notatki o niektórych najważniejszych przykładów zapomnienia lub innych uchybień, które chcesz wymienić. Czy masz problem ze znalezieniem kluczy lub znalazłeś swoje klucze w zamrażarce? Staraj się zapamiętać, kiedy zaczynałem podejrzewać, że coś może być nie tak. Jeśli uważasz, że Twoje problemy są coraz gorsze, być gotowe do wyjaśnienia, dlaczego.
 • Weź ze sobą członka rodziny lub przyjaciela, jeśli to możliwe. Potwierdzenie od znajomego rodziny lub zaufanym mogą odgrywać kluczową rolę w potwierdzeniu, że Twoje problemy są widoczne dla innych osób. Po ktoś razem może również pomóc przypomnieć informacji uzyskanych w trakcie wizyty.
 • Zrób listę swoich innych schorzeń. Lekarz będzie chciał wiedzieć, jeśli jesteś w trakcie leczenia cukrzycy, chorób serca, udarów, w przeszłości lub jakichkolwiek innych warunków.
 • Zrób listę wszystkich leków, w tym ponad-the-counter leków i witamin lub suplementów, które można podjąć.

Pytania zadać lekarzowi
Ponieważ czas z lekarzem jest ograniczony, spisując listę pytań pomoże Ci w pełni swojego powołania. Jeśli widzisz lekarza dotyczących obawy o choroby Alzheimera, niektóre pytania zadać to:

 • Czy uważasz, że moje objawy są związane z chorobą Alzheimera?
 • Jakie badania są potrzebne?
 • Jeśli moja diagnoza jest choroba Alzheimera, można lub inny lekarz zarządzać stałą opiekę? Czy możesz mi pomóc plan w miejscu dla bieżącej pielęgnacji?
 • Jakie zabiegi są dostępne? Jak skuteczne są te zabiegi, i jakie są możliwe skutki uboczne?
 • Czy istnieje alternatywa dla rodzajowe medycyny jesteś przepisuje?
 • Czy są jakieś próby kliniczne eksperymentalnych zabiegów należy wziąć pod uwagę?
 • Jak będzie moja choroba może postępy w czasie?
 • Czy moje nowe objawy wpływają na sposób zarządzać inne moje warunki zdrowotne?
 • Czy masz jakieś broszury lub inne materiały drukowane mogę wziąć ze sobą do domu? Jakie strony i zasoby wsparcia polecacie?

Oprócz pytania zostały przygotowane z wyprzedzeniem, nie wahaj się poprosić lekarza o wyjaśnienie czegoś, czego nie rozumiesz.

Czego można oczekiwać od lekarza
Lekarz może też mieć pytania. Być gotowe do reagowania może zwolnić czas skupić się na wszelkich punktów, którą chcesz rozmawiać o pogłębione. Lekarz może zapytać:

 • Jakie trudności pamięci i uchybień psychicznych należy rozwiązać? Kiedy po raz pierwszy je odnotować?
 • Czy są one stale się pogarsza, czy też są czasem lepiej, czasem gorzej?
 • Czy przestał robić pewnych czynności, takich jak finanse zarządzających lub zakupy, ponieważ działania te były zbyt psychicznie trudne?
 • Czy czujesz się każdy smutniejsze lub bardziej niespokojny niż zwykle?
 • Masz już stracił ostatnio na trasie jazdy lub w sytuacji, która jest zwykle znajomo?
 • Czy ktoś wyraził niezwykłą troskę o jeździe?
 • Czy zauważyłeś jakieś zmiany w sposób, w jaki reagują na ludzi lub wydarzeń?
 • Czy masz więcej energii niż zwykle, mniej niż zwykle, lub o tym samym?
 • Jakie leki bierzesz? Czy zażywasz jakieś witaminy i suplementy?
 • Czy pijesz alkohol? Jak dużo?
 • Jakie inne choroby jesteś leczony?
 • Czy zauważyłeś jakieś drżenie lub problemy z chodzeniem?
 • Czy masz jakieś problemy z zapamiętaniem swoich wizytach lekarskich lub gdy zabrać leki?
 • Miałeś słuch i wzrok testowany niedawno?
 • Czy ktoś w Twojej rodzinie zawsze mają problemy z pamięci? Czy ktoś kiedykolwiek zdiagnozowano chorobę Alzheimera lub otępienia?

Zobacz także

Testy i diagnoza

Nie ma specyficzne badanie dzisiaj, że potwierdzają masz chorobę Alzheimera. Lekarz będzie dokonać oceny, czy choroba Alzheimera jest najbardziej prawdopodobną przyczyną objawów na podstawie informacji, które udostępniasz i wyniki różnych badań, które mogą pomóc wyjaśnić diagnozę.

Lekarze mogą prawie zawsze ustalić, czy masz demencję, i często mogą one określić, czy demencja jest spowodowana chorobą Alzheimera. Chorobę Alzheimera można rozpoznać z całkowitą dokładnością tylko po śmierci, gdy badanie mikroskopowe mózgu ujawnia charakterystycznych płytek i splotów.

Aby pomóc odróżnić chorobę Alzheimera od innych przyczyn utraty pamięci, lekarze teraz zwykle polegają na następujących rodzajów badań.

Egzamin fizyczne i neurologiczne
Lekarz wykona badanie lekarskie, a może sprawdzić ogólny neurologicznej zdrowia przez testowania:

 • Odruchy
 • Napięcie mięśni i siły
 • Możliwość wstać z krzesła i przejść się po pokoju
 • Zmysł wzroku i słuchu
 • Koordynacja
 • Saldo

Testy laboratoryjne
Badania krwi mogą pomóc reguły lekarz z innych potencjalnych przyczyn utraty pamięci i dezorientacji, takich jak zaburzenia tarczycy lub niedobór witamin.

Badanie stanu psychicznego
Lekarz może przeprowadzić krótkie testy psychiczne stanie ocenić swoją pamięć i inne umiejętności myślenia. Krótkie formy psychicznego badania stanu może być wykonane w ciągu około 10 minut.

Badania neuropsychologiczne
Lekarz może zalecić bardziej szczegółową ocenę swojego myślenia i zapamiętywania. Dłuższe formy testów neuropsychologicznych, które może potrwać kilka godzin, aby zakończyć, może podać dodatkowe informacje na temat swoich funkcji psychicznych w porównaniu z innymi "w podobnym wieku i poziomu wykształcenia. Ten rodzaj badania może być szczególnie przydatne, jeśli lekarz uzna, może mieć bardzo wczesne stadium choroby Alzheimera lub inną demencją. Badania te mogą również pomóc w identyfikacji wzorców zmiany związane z różnymi rodzajami otępienia i może pomóc lekarze szacują zdolność do bezpiecznego kierowania ważnych działań, takich jak finansowe i medyczne podejmowania decyzji.

Obrazowanie mózgu
Obrazy mózgu są obecnie używane głównie do wskazania widocznych nieprawidłowości związanych z warunkami innymi niż choroba Alzheimera - takich jak udary, urazy lub nowotworów - które mogą spowodować poznawczą zmianę. Nowe aplikacje obrazowe - obecnie używane głównie w dużych centrach medycznych lub w badaniach klinicznych - może umożliwić lekarzom wykryć konkretne zmiany w mózgu spowodowane przez chorobę Alzheimera.

Technologie obrazowania mózgu obejmują:

 • Tomografia komputerowa (CT). Przez TK, można położyć na wąskim stole, który przesuwa się do małej komory. Rentgenowskie przechodzą przez ciała z różnych punktów widzenia, a komputer wykorzystuje te informacje do tworzenia przekrojów obrazów (plastry) z mózgu. Jest obecnie używany głównie w celu wykluczenia nowotworów udarów i urazów głowy.
 • Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI). MRI wykorzystuje fale radiowe i silne pole magnetyczne do opracowania szczegółowych obrazów mózgu. Leżysz na wąskim stole, że ślizga się na urządzeniu w kształcie rury MRI, co sprawia, głośne dźwięki banging gdy tworzy obrazy. MRI są bezbolesne, ale niektórzy ludzie czują klaustrofobiczne wnętrza urządzenia i zostały zakłócone przez hałas. MRI są obecnie używane przede wszystkim w celu wykluczenia innych warunków, które mogą odpowiadać za objawów poznawczych. W przyszłości mogą być stosowane do pomiaru objętości tkance mózgu i skurczu, czy w obszarach mózgu, uczestniczących w chorobie Alzheimera nastąpiło.
 • Pozytronowej tomografii emisyjnej (PET). Podczas PET, będziesz wstrzykuje w żyły z niskiego poziomu znacznika radioaktywnego. Będziesz leżeć na stole, podczas gdy nad głową skaner śledzi Tracer za przepływ przez mózg. Tracer może być specjalna forma glukozy (cukru), które przedstawia ogólną aktywność w różnych obszarach mózgu. To może pokazać, które części mózgu nie funkcjonują dobrze. Nowe techniki PET może być w stanie wykryć poziom mózgu płytek - jedną cechą zaburzenia związane z chorobą Alzheimera.

Przyszłe badania diagnostyczne
Badacze pracują z lekarzami w celu opracowania nowych narzędzi diagnostycznych pomagających ostatecznie zdiagnozować chorobę Alzheimera. Innym ważnym celem jest wykrycie choroby przed powoduje objawy kierowane przez obecnych technik diagnostycznych - w stadium, kiedy choroba Alzheimera może być najbardziej uleczalne jak nowe leki są odkryte. Ten etap nazywa się choroba przedklinicznych Alzheimera. Nowe narzędzia w ramach śledztwa obejmują:

 • Dodatkowe podejścia do obrazowania mózgu
 • Więcej Badania wrażliwe zdolności umysłowych
 • Pomiar kluczowych białek lub wzory białka we krwi lub rdzeniowym (biomarkery)

Oprócz pomocy diagnozowania choroby Alzheimera na wcześniejszym etapie, biomarkery i nowe techniki obrazowania mogą być również przydatne do monitorowania, jak skuteczne zabiegi przyszłe są.

Zobacz także

Zabiegi i leki

Drugs
Aktualna Alzheimer leki mogą pomóc na jakiś czas z objawami pamięci i innych zmian poznawczych. Dwa rodzaje leków są obecnie stosowane w leczeniu zaburzenia procesów poznawczych:

 • Inhibitory cholinesterazy. Te leki działają poprzez pobudzanie poziomy w komórki do komórki chemicznych komunikacji zubożonego w mózgu przez chorobę Alzheimera. Większość ludzi może oczekiwać, aby ich obecne objawy w zatoce na czas. Mniej niż połowa z tych, biorąc te leki mogą spodziewać się żadnej poprawy. Często przepisywane inhibitory cholinesterazy obejmują donepezil (Aricept), Galantamina (Razadyne) i rywastygminy (Exelon). Główne działania niepożądane tych leków obejmują biegunkę, nudności i zaburzenia snu.
 • Memantine (namenda). Lek ten działa w innej sieci komunikacyjnej komórek mózgu i spowalnia progresję objawów z umiarkowaną lub ciężką chorobą Alzheimera. To czasami stosowane w połączeniu z inhibitorem cholinoesterazy.

Stworzenie bezpiecznego środowiska sprzyjającego
Dostosowanie sytuację życiową do potrzeb osoby z chorobą Alzheimera jest ważną częścią każdego planu leczenia. Możesz podjąć kroki, aby wspierać osoby poczucie dobrobytu i nadal zdolność do funkcjonowania:

 • Usuń nadmiar mebli, bałaganu i rzucać dywany.
 • Zainstaluj solidne poręcze na klatkach schodowych oraz w łazienkach.
 • Upewnij się, że buty i kapcie są wygodne i zapewniają dobrą przyczepność.
 • Zmniejszenie liczby luster. Osoby z chorobą Alzheimera może znaleźć obrazy w lustrach niezrozumiała lub przerażające.

Wykonywanie
Regularne ćwiczenia są ważną częścią planu odnowy każdego z nas - i tych z chorobą Alzheimera nie są wyjątkiem. Działania takie jak codzienny spacer 30 minut może poprawić nastrój i zachować zdrowie stawów, mięśni i serca. Ćwiczenia mogą również promować spokojny sen i zapobiega zaparciom. Upewnij się, że osoby z chorobą Alzheimera prowadzi identyfikację, czy ona lub on chodzi bez opieki.

Osoby z chorobą Alzheimera, którzy rozwijają problemy z chodzeniem mogą nadal być w stanie wykorzystać na rowerze stacjonarnym lub udziału w ćwiczeniach krzesełkowych. Możesz być w stanie znaleźć programy ćwiczeń dostosowanych do osób starszych w telewizji lub na DVD.

Odżywianie
Osoby z chorobą Alzheimera może zapomnieć jeść, tracą zainteresowanie przygotowywania posiłków lub nie jeść zdrowe połączenie żywności. Mogą one również zapominać pić tyle, co prowadzi do odwodnienia i zaparcia.

Oferta:

 • Wysokokaloryczne, zdrowe koktajle mleczne i owocowe. Można uzupełnić mleczny z proszków białkowych (dostępne w sklepach spożywczych, drogeriach i detalistów ze zniżkami) lub użyć miksera do koktajli wyposażone w swoje ulubione składniki.
 • Woda, soki i inne zdrowe napoje. Postaraj się, że osoba z napojami Alzheimera co najmniej kilka pełne szklanki płynów dziennie. Unikaj napojów z kofeiną, co może zwiększyć niepokój, zakłóca sen i powodować częste oddawanie moczu.

Niektóre dodatki odżywcze są sprzedawane jako "medycznych żywności", w szczególności do leczenia choroby Alzheimera. Food and Drug Administration (FDA) nie przyjmie produktów sprzedawanych jako medycznych żywności. Mimo zastrzeżeń do obrotu, nie ma ostateczne dane pokazujące, że którykolwiek z tych suplementów jest korzystne ani bezpieczne.

Zobacz także

Styl życia i domu środki zaradcze

Wyniki badań są niejednoznaczne, czy dieta, ćwiczenia i inne zdrowe wybory stylu życia może zapobiec lub odwrócić spadek zdolności poznawczych. Ale te zdrowych wyborów promować dobry ogólny stan zdrowia i może odgrywać rolę w zachowaniu zdrowia poznawczych, więc nie ma nic złego w tym tych strategii w ogólnym planie odnowy biologicznej:

 • Regularne ćwiczenia zna korzyści dla zdrowia serca i może również pomóc w zapobieganiu poznawczych. Ćwiczenie może również przyczynić się do poprawy nastroju.
 • Dieta o niskiej zawartości tłuszczu i bogate w warzywa i owoce jest kolejnym serce zdrowy wybór, że może również pomóc chronić poznawczych zdrowie.
 • Omega-3 kwasy tłuszczowe są dobre dla serca. Większość badań pokazuje możliwe korzyści dla zdrowia poznawczy wykorzystuje spożycia ryb jako miernik ilości omega-3 kwasów tłuszczowych spożywanych.
 • Zaangażowanie społeczne i intelektualnej stymulacji mogą uczynić życie bardziej satysfakcjonujące i pomóc zachować funkcji umysłowych.

Zobacz także

Medycyna alternatywna

Różne mieszanki ziołowe, witaminy i inne suplementy są szeroko promowane jako preparaty, które mogą wspierać poznawczą zdrowia lub uniemożliwić lub opóźnić Alzheimera. National Institutes of Health (NIH) zwołuje panel ekspertów, który zawarty aktualny dowód nie obsługuje żadnych korzyści z podejmowania dodatkowej witaminy B, witamina C, witamina E, kwas foliowy czy beta-karoten.

Omega-3 kwasy tłuszczowe
Panel NIH zawarta jest nieco silniejsze danych - ale nie ostateczny dowód - że omega-3 kwasy tłuszczowe w oleju z ryb mogą zapobiec poznawczych.

Witamina e
Niektórzy lekarze przepisują duże dawki witaminy E, aby pomóc w leczeniu choroby Alzheimera, w oparciu o federalne finansowane badania wykazujące, że witamina E opóźnia utratę zdolności do wykonywania codziennych czynności i umieszczenie w domu opieki na kilka miesięcy. Od tego badania, inne badania związane biorąc witaminę E, ze zwiększonym ryzykiem śmierci. Nikt nie powinien brać witaminę E, chyba że pod nadzorem lekarza.

Ginkgo
Ginkgo jest ekstrakt roślinny zawierający kilka substancji uważanych za możliwych korzyści w chorobie Alzheimera. Ale duże badanie finansowane przez NIH znaleziono żadnego efektu w zapobieganiu lub opóźnianiu choroby Alzheimera.

Suplementy promowane dla zdrowia poznawczego może wchodzić w interakcje z lekami, które bierzesz do choroby Alzheimera lub innych chorób. Ściśle współpracować z zespołem opieki zdrowotnej, aby utworzyć plan leczenia, który jest właśnie dla Ciebie. Upewnij się, że rozumiesz ryzyko i korzyści z wszystkiego, co zawiera.

Zobacz także

Radzenie sobie i pomoc

Osoby z chorobą Alzheimera doświadczyć mieszankę emocji - splątanie, frustracja, gniew, strach, niepewność, smutek i depresja.

Jeśli dbanie o kogoś z chorobą Alzheimera, możesz pomóc im w radzeniu sobie z chorobą, będąc tam słuchać, uspokojenia osoby, że życie może być nadal bardzo zadowoleni, wsparcie, i robi wszystko, aby pomóc osobie zachować godność i samo- szacunek.

Spokojne i stabilne otoczenie domu może pomóc zredukować problemy z zachowaniem. Nowe sytuacje, hałas, duże grupy ludzi, jest rzucili lub wciśnięty do zapamiętania, lub jest wezwany do skomplikowanych zadań może powodować niepokój. Jako osoba z chorobą Alzheimera staje się zdenerwowany, zdolność myślenia wyraźnie spada jeszcze bardziej.

Troska o opiekuna
Troska o osoby z chorobą Alzheimera jest fizycznie i emocjonalnie wymagający. Uczucia gniewu i poczucia winy, stres i zniechęcenie, niepokój i smutek, i izolacji społecznej są wspólne. Opieka może nawet podjąć opłat na zdrowie fizyczne opiekuna. Ale zwracając uwagę na własne potrzeby i samopoczucie jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić dla siebie i dla osoby z chorobą Alzheimera. Jeśli jesteś opiekunem kogoś z chorobą Alzheimera, można pomóc sobie przez:

 • Uczenie się jak najwięcej na temat choroby, jak można
 • Zadawanie pytań lekarzy, pracowników socjalnych i innych osób zaangażowanych w opiekę nad ukochaną osobą
 • Wzywając przyjaciół lub innych członków rodziny o pomoc, gdy jej potrzebujesz
 • Odrywając się na co dzień
 • Spędzanie czasu z przyjaciółmi
 • Dbanie o zdrowie, widząc własne lekarzy na harmonogram, jedzenia zdrowych posiłków i coraz ćwiczenia
 • Przyłączanie się do grupy wsparcia
 • Korzystając z lokalnym centrum dni dorosłego, jeśli to możliwe

Wiele osób z chorobą Alzheimera i ich rodzin korzystają z doradztwa lub lokalnych usług wsparcia. Skontaktuj się z lokalnym partnerem Alzheimera Stowarzyszenie połączyć z grup wsparcia, lekarzy, zasobów i skierowań, agencje opieki domowej, domów opieki, linia pomocy telefonicznej i seminaria edukacyjne.

Zobacz także

Zapobieganie

Teraz nie ma sprawdzony sposób, aby zapobiec chorobie Alzheimera. Badania strategii zapobiegania jest w toku. Najmocniejszy dowód do tej pory wskazują, że może być w stanie obniżyć ryzyko choroby Alzheimera, zmniejszając ryzyko chorób serca. Wiele z tych samych czynników, które zwiększają ryzyko chorób serca może zwiększać ryzyko choroby Alzheimera i otępienia naczyniowego. Ważnymi czynnikami, które mogą być związane m.in. wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, nadwagi i cukrzycy.

Nowe programy skierowane do osób z wysokim ryzykiem demencji są opracowywane. Programy te wieloskładnikowe zachęcać do aktywności fizycznej, stymulacji poznawczej, społecznego zaangażowania i zdrowej diety. Oni również uczą strategie kompensacyjne pamięci, które pomagają zoptymalizować codzienną funkcję, nawet jeśli postęp zmiany w mózgu. Prowadzenie aktywnej - fizycznie, psychicznie i społecznie - może uczynić swoje życie bardziej przyjemne i może również przyczynić się do zmniejszenia ryzyka choroby Alzheimera.

Zobacz także