Blok odnogi

Definicja

Blok odnogi pęczka Hisa jest stan, w którym nie ma opóźnienia lub przeszkody wzdłuż szlaku, który impulsy elektryczne podróżowania do Twojego rytmu serca. Opóźnienie lub zablokowanie może wystąpić na szlaku, który wysyła impulsy elektryczne z lewej lub z prawej strony serca.

Blok odnogi pęczka Hisa czasem utrudnia serca do pompowania krwi skutecznie za pośrednictwem układu krążenia.

Nie ma specyficznego leczenia dla bloku odnogi pęczka Hisa się. Jednakże, ani podstawowy stan zdrowia, który spowodował blok odnogi pęczka, takich jak choroby serca, musi być traktowany. Czasami, blok odnogi pęczka Hisa jest związane z innymi problemami w sercu elektrycznego systemu, które mogą prowadzić do niebezpiecznie spowolnić bicie serca, które wymagają leczenia z rozrusznika czasowego lub stałego.

Objawy

U większości ludzi, blok odnogi pęczka Hisa nie powoduje żadnych objawów. Czasami ludzie z warunkiem nawet nie wie, że ma blok odnogi pęczka Hisa.

Dla tych ludzi, którzy nie mają objawów, mogą one obejmować:

 • Omdlenia (omdlenie)
 • Czujesz, jakbyś zemdleję (stany przedomdleniowe)
 • Mając wolną czynność serca (bradykardia)

Kiedy do lekarza
Jeśli zemdlałem, lekarza, aby wykluczyć wszelkie poważne, przyczyn.

Jeśli masz choroby serca, lub jeśli lekarz już zdiagnozowano cię jako posiadające blok odnogi pęczka Hisa, zwrócić się do lekarza jak często powinieneś mieć wizyt kontrolnych. Być może chcesz nosić medyczną kartę ostrzegawczą identyfikuje cię jako posiadające blok odnogi pęczka Hisa w przypadku jesteś postrzegana w nagłych przypadkach przez lekarza, który nie zna swojej historii medycznej.

Przyczyny

Normalnie, impulsy elektryczne w swoim sercu w mięśniach sygnalizować to pobić (kontrakt). Impulsy te podróżować wzdłuż drogi, w tym smukłą klastra sercowych włókien serca elektrycznego systemu. Jednym z obszarów tych włókien nazywa bundle of His. Ten zestaw dzieli się na dwie części - prawą i lewa zestawy - jeden dla każdego z dwóch komór serca (komór dolnych).

Jeśli jeden lub oba z tych wiązek gałęzi stać uszkodzone - z powodu zawału serca, na przykład - zmiana ta może zapobiec swoje serce od bicia normalnie. Sercem w impulsy elektryczne, które składają się z rytmu serca może być spowolniony lub zablokowany. Gdy to nastąpi, ile dusza komory nie umowa w doskonałej koordynacji ze sobą.

Podłożem dla bloków odnogi pęczka mogą się różnić w zależności od tego, czy w lewo lub w prawo odnogi pęczka Hisa jest naruszona. Większość przypadków bloku lewej odnogi pęczka Hisa są ze względu na pewnego rodzaju choroby serca. Niektórzy ludzie z bloku prawej odnogi pęczka Hisa, nie mam żadnych innych widocznych problemów z sercem. Konkretne przyczyny mogą obejmować:

Blok lewej odnogi pęczka Hisa

 • Choroba serca
 • Zastoinowa niewydolność serca
 • Zagęszczony, usztywnione lub osłabiony mięsień serca (kardiomiopatia)
 • Wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie)
Blok odnogi. Blok lewej odnogi pęczka Hisa.
Blok odnogi. Blok lewej odnogi pęczka Hisa.

Blok prawej odnogi pęczka Hisa

 • Nieprawidłowość to serce obecne w chwili urodzenia (wrodzona) - takie jak ubytek przegrody międzyprzedsionkowej, dziura w ścianie oddzielenia górnych komór serca
 • Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)
 • Wirusowe lub bakteryjne zapalenie mięśnia sercowego (zapalenie mięśnia sercowego)
 • Wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie)
 • Blizny, które rozwija się po operacji serca
 • Zakrzepy krwi w płucach (zatorowość płucna)

Powikłania

Głównym powikłaniem bloku odnogi pęczka Hisa jest powolne bicie serca, które mogą czasami wymagać rozrusznika serca. Powolne tętno może wystąpić, czy blokada jest po prawej lub lewej stronie serca.

Ludzie, którzy mają zawał serca i rozwijać blok odnogi pęczka Hisa mają większą szansę powikłań, w tym nagłej śmierci sercowej, niż ludzie, którzy mają ataków serca, a nie rozwijać blok odnogi pęczka Hisa. Niektóre osoby z blokiem odnogi pęczka Hisa po ataku serca potrzebują czasowego lub stałego rozrusznika serca.

Ponieważ blok odnogi wpływa na aktywność elektryczną serca, może czasem utrudnić dokładne rozpoznanie innych chorób serca, zwłaszcza ataków serca i prowadzić do opóźnień w właściwego zarządzania tymi problemami.

Przygotowania do wizyty

Jesteś prawdopodobnie zacząć od skierowania od lekarza rodzinnego lub lekarza ogólnego. Jednak może to być określone do lekarza, który specjalizuje się w chorobach serca (kardiolog).

Oto kilka informacji, które pomogą Ci przygotować się na wizytę, i czego oczekiwać od lekarza.

Co możesz zrobić

 • Bądź świadomy wszelkich pre-nominacji ograniczeń. Wtedy można zrobić spotkanie, należy zapytać, czy jest coś, co musisz zrobić z wyprzedzeniem, jak ograniczyć spożycie kofeiny przed konieczności badania czynności serca.
 • Zapisz żadnych objawów jesteś doświadcza, łącznie z tymi, które mogą wydawać się niezwiązane z powodów, dla których zaplanowane spotkanie.
 • Zanotuj kluczowe dane osobowe, w tym wszelkie główne naprężeń lub ostatnich zmian w życiu.
 • Zrób listę wszystkich leków, witamin i suplementów, które bierzesz. Należy również zapisać dawki które bierzesz.
 • Poproś członka rodziny lub przyjaciela, aby przyjść z tobą, jeśli to możliwe. Czasami może to być trudne do zapamiętania wszystkich informacji dostarczonych w czasie trwania spotkania. Ktoś, kto towarzyszy ci mogą pamiętać coś, czego brakowało lub zapomniałem.
 • Zapisz pytania, aby zapytać lekarza.

Przygotowuje listę pytań, które pomogą Ci w pełni wykorzystać swój czas z lekarzem. Dla bloku odnogi pęczka Hisa, kilka podstawowych pytań do lekarza to:

 • Co jest najbardziej prawdopodobną przyczyną moich objawów?
 • Czy istnieją inne możliwe przyczyny moich objawów?
 • Jakiego rodzaju badania są potrzebne? Czy te testy wymagają specjalnego przygotowania?
 • Jakie zabiegi są dostępne i które polecacie?
 • Czy blok odnogi pęczka Hisa wrócić po leczeniu?
 • Jakie rodzaje działań niepożądanych mogę oczekiwać od terapii?
 • Czy są jakieś alternatywy dla podstawowego podejścia sugerujesz?
 • Mam inne warunki zdrowotne. W jaki sposób najlepiej zarządzać ich razem?
 • Czy istnieją jakieś ograniczenia, które trzeba przestrzegać?
 • Czy istnieje alternatywa dla generycznych leków przepisuje pan mnie?
 • Czy są jakieś broszury lub inne materiały drukowane, że mogę wziąć ze sobą do domu? Jakie strony polecacie odwiedzić?

Czego można oczekiwać od lekarza
Lekarz może zadać kilka pytań. Jest gotowy odpowiedzieć na nich może zastrzec czas, aby przejść przez wszystkie punkty, które chcesz poświęcić więcej czasu na. Lekarz może zapytać:

 • Kiedy po raz pierwszy rozpocząć występują objawy?
 • Czy coś wydaje się poprawić swoje objawy?
 • Co, jeśli w ogóle, wydaje się pogarszać objawy?
 • Czy lekarz kiedykolwiek powiedział ci, że masz blok odnogi pęczka Hisa?

Testy i diagnoza

Elektrokardiogram
Elektrokardiogram (EKG) jest badania stosowane do diagnozowania blok odnogi pęczka Hisa. Ten nieinwazyjny test elektryczny zapis swojego serca działalności. W tym teście, technika umieszcza sond na skórze klatki piersiowej, który pokaże wzorce impulsów elektrycznych przez serce twoje jako wzorców fal. Nieprawidłowości w fal może wskazywać na obecność bloku odnogi. Te elektryczne wzory mogą wskazują również, czy blok ma wpływ na prawa lub lewą odnogi pęczka Hisa.

Przygotowania do wizyty. Blok prawej odnogi pęczka Hisa.
Przygotowania do wizyty. Blok prawej odnogi pęczka Hisa.

Możliwe jest również lekarz odkryje masz blok odnogi pęczka Hisa nawiasem mówiąc - co oznacza, że ​​stan można znaleźć gdy masz EKG do diagnozowania inną chorobę serca.

Echo serca
Kiedy zdiagnozowano bloku odnogi pęczka Hisa, lekarz może zlecić inne badania, takie badanie ECHO. Echocardiogram wykorzystuje fale dźwiękowe do produkcji obrazów serca. Badanie echokardiograficzne pozwala lekarzowi zobaczyć skomplikowany ruch serca w ruchu. Echocardiogram zapewnia szczegółowy obraz serca struktury i pokazuje grubość mięśnia serca i czy twoje zastawki serca idą normalnie. Wrodzone wady serca, takie jak otwór między górnymi komorami serca (ubytek przegrody międzyprzedsionkowej), mogą być diagnozowane z echokardiogramu.

Zabiegi i leki

Nie ma specyficznego leczenia wielu przypadków bloku odnogi pęczka Hisa. Większość osób z blokiem odnogi pęczka Hisa są bezobjawowe i nie wymaga leczenia.

Jednak, jeśli masz podstawową wadę serca, powodując blok odnogi pęczka Hisa, leczenie choroby podstawowej jest zalecane. Leczenie podstawowych warunków może oznaczać wykorzystanie leków do obniżenia wysokiego ciśnienia krwi lub zmniejszenia skutków niewydolności serca, lub korzystanie z angioplastyką wieńcową do otwarcia tętnicy prowadzącej do serca.

A jeśli masz oznaki lub objawy, takie jak omdlenia, lekarz może zalecić sztuczny rozrusznik serca, aby utrzymać tętno prawidłowe.

Sztuczne rozruszniki
Dla niektórych osób z blokiem odnogi pęczka Hisa i historii omdlenia, lekarze mogą zalecać wszczepienie sztucznego rozrusznika serca. Ten stymulator jest kompaktowym urządzeniem, które wszczepia się pod skórę swojej górnej części klatki piersiowej (wewnętrzny stymulator).

Wewnętrzne stymulatory są umieszczone w pobliżu Twojej obojczyk podczas operacji wykonywanej w znieczuleniu miejscowym. Generator stymulator łączy się przewodów, które go do serca. Rozrusznik dostarcza impulsy elektryczne, gdy są potrzebne, aby utrzymać serce bije regularnie. Urządzenia te wyposażone są w czujniki, które mogą wykryć, kiedy serce idzie za wolno i potrzebuje sygnału z rozrusznika, aby Państwa bicie serca.

Jeśli potrzebujesz stymulatora, lekarz może wyjaśnić wszelkie środki ostrożności, jakie należy podjąć, aby utrzymać urządzenie pracuje prawidłowo i zmniejszyć ryzyko związane z jego stosowaniem.

Zapobieganie

Niektóre formy bloku odnogi pęczka Hisa nie można zapobiec. Jednak utrzymanie zdrowego serca zazwyczaj zapobiega warunki, które zwiększają ryzyko wystąpienia bloku odnogi pęczka Hisa, takich jak choroba wieńcowa. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej, która może prowadzić do blok odnogi, możesz:

 • Rzuć palenie, jeśli jesteś palaczem
 • Zmniejszyć cholesterolu i tłuszczu w posiłkach
 • Utrzymać wagę na normalnym poziomie
 • Ćwicz regularnie, mające co najmniej 30 minut umiarkowanej aktywności fizycznej przez większość dni w tygodniu
 • Kontroluj wszystkie podstawowe warunki zdrowotne, takie jak wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu i cukrzycy