Badanie wzroku

Definicja

Pełne badanie wzroku obejmuje szereg testów służących do oceny swoją wizję i sprawdzić, czy chorób oczu. Twój okulista może korzystać z różnych instrumentów, świecą jasne światła bezpośrednio w oczy i wniosek, że patrzysz przez zestaw soczewek. Każdy test podczas egzaminu oka ocenia inny aspekt swojej wizji lub zdrowia oczu.

Zobacz także

Dlaczego to się robi

Badanie wzroku pomaga wykryć choroby oczu na ich wczesnym etapie - kiedy są najbardziej uleczalne. Regularne egzaminy oczu dać oku profesjonalnej opieki szansę, aby pomóc poprawić lub dostosować się do zmian widzenia i dostarczyć wskazówek na temat pielęgnacji oczu.

Gdy mieć oko egzamin
Kilka czynników może określić, jak często potrzebne jest badanie okulistyczne, w tym wieku, stanu zdrowia i ryzyko wystąpienia problemów ze wzrokiem. Ogólne wytyczne obejmują:

 • . Dzieci 5 lat i młodsze dla dzieci do lat 3, pediatra będzie prawdopodobnie szukać najczęstszych problemów z oczami - leniwe oko, zez lub gracz-out oczy. W zależności od Twojego dziecka gotowości do współpracy, jego lub jej pierwsze bardziej kompleksowe badanie wzroku powinno być wykonane w wieku 3 i 5.
 • Dzieci w wieku szkolnym i młodzież. Czy wizja dziecka sprawdzane zanim on lub ona wchodzi pierwsza klasa. Jeśli dziecko nie ma objawów zaburzenia widzenia i nie masz w rodzinie problemy ze wzrokiem, mają wzrok dziecka powtórne sprawdzenie, co dwa lata. Jeśli Twoje dziecko ma problemy ze wzrokiem lub w wywiadzie rodzinnym zaburzenia widzenia, mają wzrok dziecka powtórne sprawdzenie zgodnie z zaleceniem lekarza okulistę.
 • Dorosłych. Generalnie, jeśli jesteś zdrowy i nie ma objawów zaburzenia widzenia, należy mieć swoją wizję sprawdzane co ​​pięć do 10 lat w 20s i 30s. Między 40 a 65 rokiem życia, mają swoją wizję sprawdzane co dwa do czterech lat. Po 65 roku życia, Twoje oczy są sprawdzane co jeden do dwóch lat. Jeśli nosisz okulary, mają rodziny historii choroby oczu lub masz chorobę przewlekłą, że stawia się na większe ryzyko chorób oczu, takich jak cukrzyca, mają oczy sprawdzane częściej.

Zobacz także

Jak przygotować

Trzy rodzaje okulistów może przeprowadzić badanie okulistyczne:

 • Okuliści. Okuliści są lekarze, którzy zapewniają pełną opiekę oczu, takie jak daje pełną badanie wzroku, przepisując soczewki korekcyjne, diagnozowania i leczenia skomplikowanych chorób oczu, a wykonując operację oczu.
 • Optycy. Optycy zapewniają wiele takich samych usług jak okulistów, jak ocenia swoją wizję, przepisując soczewki korekcyjne, diagnozowania typowych chorób oczu i leczenia wybranych chorób oczu z lekami. Jeśli masz złożony problem oczu lub potrzebujesz operacji, lekarz może skierować pacjenta do okulisty.
 • Optycy. Optycy wypełniać recepty na okulary, w tym montaż, montażu i sprzedaży ich. Niektóre optyków również sprzedaż soczewek kontaktowych.

Który specjalista wybrać może być kwestia osobistych preferencji i zależy od rodzaju problemu z oczami.

Czego można oczekiwać od lekarza

Jeśli widzisz nowego okulisty lub jeśli masz swój pierwszy egzamin oczu, oczekują na pytania dotyczące historii wzroku. Twoje odpowiedzi pomogą lekarz oka zrozumieć ryzyko chorób oczu i problemy ze wzrokiem. Bądź gotów dać konkretne informacje, w tym:

 • Czy masz jakieś problemy z oczami teraz?
 • Czy miałeś jakieś problemy z oczami w przeszłości?
 • Urodziłeś się przedwcześnie?
 • Czy nosisz okulary lub kontakty teraz? Jeśli tak, jesteś z nich zadowolony?
 • Jakie problemy zdrowotne trzeba było w ciągu ostatnich lat?
 • Czy bierzesz jakieś leki?
 • Czy masz jakieś alergie na leki, żywności lub innych substancji?
 • Czy kiedykolwiek miałeś operację oczu?
 • Czy ktoś z Twojej rodziny ma problemy z oczami, takie jak zwyrodnienie plamki żółtej i jaskry?
 • Czy czy czy ktoś w twojej rodzinie choruje na cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi, choroby serca lub innych problemów zdrowotnych, które mogą mieć wpływ na całe ciało?

Jeśli nosisz soczewki kontaktowe lub okulary, wprowadzają je do swojego powołania. Lekarz oko będzie chciał upewnić się, że recepta jest najlepszy dla Ciebie. Być przygotowany do usuwania kontaktów lub okulary podczas egzaminu. Testy, które używają barwnika (fluoresceiny), aby tymczasowo kolor oczu może trwale odbarwić swoje soczewki, więc zostaniesz poproszony, aby usunąć je na tych testach.

Zobacz także

Czego można się spodziewać

Egzamin oczu. Dzieci 5 lat i młodsze.
Egzamin oczu. Dzieci 5 lat i młodsze.

Badanie wzroku zazwyczaj obejmuje następujące etapy:

 • Po pierwsze, zostaniesz poproszony o historii choroby i problemy wzroku może być to.
 • Następnie, jak wyraźnie widać (ostrość widzenia) jest mierzona. Pomaga to określić swoją receptę na okulary.
 • Twoje oko mierzy ciśnienie, które może pojawić się krople, które powiększyć swoich uczniów.
 • Twój okulista sprawdza stan swoich oczu, ewentualnie przy użyciu kilku świateł do oceny przed okiem i wewnątrz każdego oka.
 • Wreszcie, lekarz oko omawia co on lub ona znaleziona podczas egzaminu i odpowiedzi, pytania na temat twoich oczach.

Część badań, takich jak przyjmowanie historię medyczną i badania początkowego wzrokowy, mogą być wykonywane przez technika, który pomaga lekarzowi.

Kilka różnych testów mogą być wykonywane podczas egzaminu oka. Badania mają na celu sprawdzić swoją wizję i zbadanie wyglądu i funkcji wszystkich części oczu.

Badanie mięśni oczu
Ten test sprawdza mięśnie, że Eye Movement control, szuka słabości, kontroli złym lub słaba koordynacja. Lekarz oko obserwuje ruchy oczu, jak postępować poruszający się obiekt, np. długopisu lub światło, z oczu.

Wizualne badanie ostrości widzenia
Test ten mierzy, jak wyraźnie widać. Lekarz zapyta Cię zidentyfikować różne litery alfabetu drukowane na wykresie (Snellena wykres) lub ekranie umieszczonym w pewnej odległości. Linie typu coraz mniejsze, jak poruszać się w dół wykresu. Każde oko jest badane oddzielnie. Twoje bliskie również może być testowany, przy użyciu karty z listów podobnych do odległej wykresu oka, że ​​jest utrzymywany w odległości odczytu.

Ocena refrakcji
Fale świetlne są wygięte, ponieważ przechodzą przez rogówkę i soczewkę. Jeśli promienie światła nie skupiają się doskonale z tyłu oka, trzeba "załamania błąd." Mając błąd załamania może oznaczać trzeba jakąś formę korekty, takie jak okulary, soczewki kontaktowe lub chirurgii refrakcyjnej, aby zobaczyć tak wyraźnie, jak to możliwe. Ocena swojej refrakcji lub załamania pomaga lekarzowi określić receptę obiektywu, który daje najostrzejszy, najbardziej komfortowe widzenie. Ocena refrakcji mogą także ustalić, że nie trzeba soczewki korekcyjne.

Lekarz może użyć komputerowego refraktor zmierzyć krzywiznę powierzchni oczu i oszacować swoją receptę na okulary lub szkła kontaktowe. Albo może on użyć techniki zwanej retino-skopii. W ramach tej procedury, lekarz rzuca światło do oka i pomiaru refrakcji poprzez ocenę przepływu światła odbitego od siatkówki powrotem przez swojego ucznia.

Lekarz oko zazwyczaj dostraja tej oceny refrakcji według konieczności spojrzeć przez maskę-jak urządzenia zawierającego koła różnych mocach soczewek (phoropter). Zostaniesz poproszony, aby ocenić, co kombinacja soczewek daje najostrzejszy obraz. Powtarzając ten etap kilka razy, lekarz stwierdzi, soczewki, które daje najostrzejszy ostrość widzenia.

Wizualne badań terenowych (perymetria)
Twoje pole widzenia jest w pełnym zakresie, co można zobaczyć na stronach bez ruchu oczu. Visual badań terenowych określa, czy masz problemy z widzeniem w jakichkolwiek obszarach swojego ogólnego pola widzenia. Istnieją różne rodzaje wizualnych testów polowych:

 • Konfrontacja wizualnego egzamin pole. Lekarz oko siedzi naprzeciwko ciebie i prosi o pokrycie jedno oko. Można patrzeć bezpośrednio na lekarza oka, podczas gdy on lub ona porusza lub jego karty iz pola widzenia. Poinformować lekarza, kiedy można zobaczyć swoją rękę lub palce i ile palców widzisz.
 • Tangent egzamin ekran. Siedzisz w niewielkiej odległości od ekranu i skupić się na celu, w jej środku. Poinformować lekarza, kiedy można zobaczyć ruch obiektu do widzenia peryferyjnego i kiedy zniknie.
 • Automatyczny perymetria. Lekarz oko lub technika wykorzystuje program komputerowy, który miga małe światła, jak wyglądasz w specjalnym urządzeniu. Naciśnięcie przycisku, gdy widać światła.

Twoje odpowiedzi na jedno lub więcej z tych badań, lekarz oko określa pełnię swojego pola widzenia. Jeśli nie jesteś w stanie zobaczyć w niektórych dziedzinach, zwracając uwagę na wzór swojej utraty wzroku pola może pomóc lekarz oko zdiagnozować stan oczu.

Dzieci w wieku szkolnym i młodzież. Czego można oczekiwać od lekarza.
Dzieci w wieku szkolnym i młodzież. Czego można oczekiwać od lekarza.

Badanie widzenie kolorów
Można mieć słaby wzrok kolorów i nawet nie zdaje sobie sprawy. Jeśli masz trudności z rozróżnieniem niektórych kolorów, lekarz oko może kontrolować swoją wizję niedoborem barw. Aby to zrobić, lekarz pokazuje kilka wielokolorowe kropki na wzór testów. Jeśli nie masz niedobór kolorów, będzie można się wybrać numerów i kształtów z poziomu wzorców kropka. Jednak, jeśli masz niedobór kolorów, znajdziesz to trudno dostrzec pewne wzorce ciągu kropek. Lekarz może zalecić stosowanie innych testów, jak również.

Badanie lampy szczelinowej
Lampa szczelinowa jest mikroskop, który powiększa i rozświetla front oka z intensywnym linii światła. Lekarz używa tego światła do badania powieki, rzęsy, rogówki, tęczówki, soczewki i komora płynu między rogówki i tęczówki.

Podczas rozpatrywania rogówkę, lekarz może użyć barwnika, najczęściej fluoresceiny (flooh-RES-een), pokolorować film łez nad okiem i zobaczyć wszystkie uszkodzone komórki w przedniej części oka. Twoje łzy zmyć farbę z powierzchni oka dość szybko.

Badanie siatkówki
Retinal badanie - czasami nazywany oftalmoskopia lub funduscopy - pozwala lekarzowi ocenić tyłu oka, w tym siatkówki, dysk optyczny oraz leżącej pod spodem warstwy naczyń krwionośnych, które odżywiają siatkówkę (naczyniówki). Zazwyczaj zanim lekarz może zobaczyć te struktury, twoi uczniowie muszą być rozszerzone o krople do oczu, które utrzymują ucznia z coraz mniejsze, gdy lekarz świeci światło do oka.

Po podaniu kropli do oczu i daje im czas do pracy, lekarz oko może wykorzystywać jedną lub więcej z tych technik, aby zobaczyć się z tyłu oka:

 • Bezpośrednie badanie. Lekarz oko wykorzystuje oftalmoskopu zabłysnąć wiązkę światła przez swojego ucznia i zobaczyć się z tyłu oka. Czasami krople do oczu nie są niezbędne do rozszerzają swoje oczy przed tym egzaminem.
 • Pośrednie badanie (pośrednie oftalmoskopia). Podczas tego egzaminu, może leżeć, rozkładanie na krześle lub usiąść. Twój okulista bada wnętrze oka przy pomocy obiektywu skraplania i jasne światło zamontowane na swoim czole - trochę jak lampa górnika. Egzamin ten pozwala lekarz oko zobaczyć siatkówkę i inne struktury wewnątrz oka szczegółowo w trzech wymiarach.
 • Egzamin lampy szczelinowej. Z tego egzaminu lekarz świeci wiązkę lampy szczelinowej przez specjalny obiektyw do oczu. Lampa szczelinowa ujawnia bardziej szczegółowy widok z tyłu oka.

Retinal badanie trwa zwykle mniej niż 10 minut, ale może to potrwać kilka godzin skutków kropli rozszerzanie mijać. Twoja wizja będzie prawdopodobnie nieostre, a może masz problemy koncentrując się na w pobliżu obiektów. Jeśli światło przeszkadza, może trzeba nosić ciemne okulary (lub okulary) na krótki czas. Możesz być niewygodne jazdy z rozszerzonych źrenicach, więc upewnij się, że transport po egzaminie. W zależności od tego, co chcesz zobaczyć w pracy, może być konieczne, aby nosić okulary do czytania lub usunąć okulary, które właściwe dla krótkowzroczność aż skutki eyedrops mijać.

Badania przesiewowe w kierunku jaskry
Test mierzy ciśnienie śródgałkowe (tonometria) - ciśnienie płynu w Twoich oczach. To pomaga jaskrę wykrywaniem oko lekarza, choroba, która uszkadza nerw wzrokowy. Jednakże pomiar ciśnienia oka jest tylko jedna rzecz, lekarz oko uważa przy ustalaniu ryzyko jaskry. Jest to możliwe, aby mieć wyższe niż średnia ciśnienia w oku i nie ma jaskrę lub ma jaskrę, jeśli masz normalne ciśnienie oczu. Lekarz oko również starannie ocenić nerwu wzrokowego pod kątem uszkodzeń.

Metody Twój okulista może użyć do mierzenia ciśnienia wewnątrzgałkowego m.in.:

 • Tonometria aplanacyjnym. Test ten mierzy ilość siły potrzebnej do czasowego spłaszczyć część rogówki. Fluorescein, sam barwnik stosowany w zwykłym badaniu lampą szczelinową, zwykle jest w twoim oku, aby twoje oko łatwiej zobaczyć. Otrzymasz również kropli do oczu zawierających znieczulenia. Korzystanie z lampy szczelinowej, lekarz przesuwa tonometru dotknąć rogówki i określenia ciśnienia oczu. Ponieważ twoje oko jest zdrętwiała, nie czuję nic.
 • Bezkontaktowy pomiar ciśnienia śródgałkowego. Metoda ta wykorzystuje smugę powietrza do oszacowania ciśnienia w oku. Brak instrumentów dotknie oka, więc nie trzeba będzie znieczulenie. Poczujesz chwilową impuls powietrza na oku, co może być zaskakujące.

Jeśli ciśnienie w oku jest wyższe niż średnia lub twój nerw wzrokowy jest nietypowy, to lekarz może korzystać pachymetrii. Test ten wykorzystuje fale dźwiękowe do pomiaru grubości rogówki. Najczęstszym sposobem pomiaru grubości rogówki jest umieszczenie środka znieczulającego spadek oka, a następnie umieścić małe sondy w kontakcie z przednią powierzchnię oka. Pomiar trwa sekundy.

Może trzeba bardziej specjalistycznych badań, w zależności od wieku, historii choroby i ryzyko rozwoju chorób oczu.

Zobacz także

Wyniki

Na koniec egzaminu oczu, kiedy lekarz omówi wyniki wszystkich badań, w tym z oceną swojej wizji, ryzyko chorób oczu i środki zapobiegawcze, które można podjąć w celu ochrony wzroku.

Normalne wyniki egzaminu oczu to:

 • 20/20 wizji
 • Dobre widzenie peryferyjne
 • Zdolność rozróżniania kolorów
 • Normalna wyglądające struktury zewnętrznej oka
 • Brak zaćma, jaskra lub schorzeń siatkówki, takich jak zwyrodnienie plamki żółtej

Lekarz może dać receptę na soczewki korekcyjne. Jeśli badanie oczu daje inne nieprawidłowe wyniki, lekarz omówi kolejne kroki w celu dalszych badań lub do leczenia zasadniczego warunku.

Zobacz także