Adult zdrowia

Snu porad: 7 kroków do lepszego snu

Nie jesteś skazany na przewracasz co noc. Rozważ prostych wskazówek dla lepszego snu, od ustalania harmonogramu uśpienia w tym aktywności fizycznej w codziennej rutyny.

Czując crabby ostatnio? Lub po prostu zużyte? Być może rozwiązaniem jest lepszy sen.

Pomyśl o tych wszystkich czynników, które mogą zakłócać spokojny sen - od ciśnienia pracy i obowiązków rodzinnych do nieoczekiwanych wyzwań, takich jak zwolnienie z pracy, problemy z relacjami lub chorób. Nic dziwnego, że jakość snu czasami nieuchwytne.

Chociaż może nie być w stanie kontrolować wszystkie czynniki, które zakłócają sen, można przyjąć nawyków, które zachęcają do lepszego snu. Start z tych prostych wskazówek snu.

Nr 1: trzymać się harmonogramu snu

Zdrowia dorosłych. Śpij wskazówek: 7 kroków do lepszego snu.
Zdrowia dorosłych. Śpij wskazówek: 7 kroków do lepszego snu.

Idź spać i wstawać o tej samej porze każdego dnia, nawet w weekendy, święta i dni wolne. Bycie konsekwentnym wzmacnia organizmu kilwateru cykl i pomaga promować lepiej spać w nocy. Jest pewien wyjątek, choć. Jeśli nie zasnąć w ciągu około 15 minut, wstań i zrób coś relaks. Wróć do łóżka, gdy jesteś zmęczony. Jeśli zadręczają zasypianiem, może okazać się jeszcze trudniejsze do nod off.

Nr 2: należy zwrócić uwagę na to, co jesz i pijesz

Nie idź do łóżka, albo głodny lub nadziewane. Twój dyskomfort może utrzymać się. Również ograniczenie ile można pić przed snem, aby zapobiec destrukcyjne middle-of-the-nocne wycieczki do toalety.

Nikotyna, kofeina i alkohol zasługują ostrożność, zbyt. Stymulujący wpływ nikotyny i kofeiny - która trwać mijać - może siać spustoszenie z jakości snu. I mimo, że alkohol może powodować senność w pierwszym, może zakłócać sen później w nocy.

Nr 3: stworzyć rytuał na dobranoc

Czy te same rzeczy co noc, aby powiedzieć swoje ciało to czas na wyciszenie. Może to obejmować biorąc ciepłą kąpiel lub prysznic, czytając książkę, lub słuchanie kojącej muzyki - najlepiej z światła przygasły. Reszta czynności mogą promować lepiej spać łagodzenie przejścia między jawą i senność.

Bądź ostrożny korzystając z telewizora lub innych urządzeń elektronicznych, jak część rytuału dobranoc. Niektóre badania sugerują, że czas ekran lub inne media użyć przed snem zakłóca sen.

Nr 4: uzyskać wygodne

Stwórz pokój, że jest idealny do sypialni. Często oznacza to, cool, ciemno i cicho. Rozważ używanie room-zaciemniania odcienie, zatyczki do uszu, wentylator lub inne urządzenia, aby stworzyć otoczenie, które odpowiada Twoim potrzebom.

Materac i poduszka może przyczynić się do lepszego snu, zbyt. Ponieważ cechy dobrej pościeli są subiektywne, wybrać to, co czuje się najbardziej komfortowo do Ciebie. Jeśli dzielisz swoje łóżko, upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca dla dwóch osób. Jeśli masz dzieci lub zwierzęta, nałożone limity, jak często spać z tobą - czy nalegać na oddzielnych miejsc do spania.

Zobacz także

Snu porad: 7 kroków do lepszego snu

Nr 5: Limit dziennych drzemek

Długie dzienne drzemki może kolidować z nocnego snu - zwłaszcza jeśli masz problemy z bezsennością lub złej jakości snu w nocy. Jeśli zdecydujesz się na drzemkę w ciągu dnia, ograniczyć się do około 10 do 30 minut i zrobić to w czasie wczesnym popołudniem.

Jeśli pracujesz w nocy, trzeba zrobić wyjątek zasad dotyczących dziennego snu. W tym przypadku utrzymać wykładziny okna zamknięte, tak aby światło słoneczne - która dostosowuje zegar wewnętrzny - nie przerywać dziennego snu.

Nr 6: m.in. aktywności fizycznej w codziennej rutyny

Regularna aktywność fizyczna może promować lepszy sen, pomaga zasnąć szybciej i cieszyć się głębszy sen. Czas jest ważny, choć. Jeśli ćwiczysz zbyt blisko snem, może być zbyt pobudzony zasnąć. Jeśli wydaje się to być problemem dla Ciebie, wykonywać wcześniej w ciągu dnia.

Nr 7: zarządzanie stresem

Jeśli masz zbyt wiele do zrobienia - i za dużo myśleć - sen może cierpieć. Aby pomóc przywrócić pokój w swoim życiu, za zdrowe sposoby radzenia sobie ze stresem. Zacznijmy od podstaw, takich jak coraz zorganizowane, ustalania priorytetów i delegowanie zadań. Daj sobie pozwolenie na przerwę, kiedy go potrzebujesz. Podziel się pośmiać ze starym przyjacielem. Przed snem, zanotować to, co masz na myśli, a następnie odłóż go na jutro.

Wiedzieć, kiedy należy skontaktować się z lekarzem

Prawie każdy z nas ma od czasu do czasu bezsennej nocy - ale jeśli często masz problemy ze snem, należy skontaktować się z lekarzem. Rozpoznawanie i leczenie wszelkich przyczyn może pomóc Ci lepiej spać na to zasługujesz.

Zobacz także

Adult zdrowia