Adult zdrowia

Pomóż sobie do lepszego snu z tych porad

Marzy o dobry sen? sprawiają, że rzeczywistość z tych porad.

Dzieci z tym walczyć. Dorośli nie wydaje się wystarczająco dużo. Co to jest? Śpij. Jeśli masz problemy, aby uzyskać dobry sen, być może nadszedł czas, aby dostroić snem - i dzień - procedury. Spróbuj samopomocy wskazówki.

Pora snu

 • Znajdź sposób na relaks. Ciepła kąpiel przed snem może pomóc przygotować się do snu. Posiadanie partnera daje masaż może także pomóc się zrelaksować. Tworzenie relaksujący rytuał na dobranoc, takie jak czytanie, muzyka miękkie, ćwiczenia oddechowe, joga lub modlitwę.
 • Marka wygodne łóżko. Mając wygodny materac i poduszkę może pomóc promować spokojny sen. W ogóle, lateks, pianka kontur i poduszki poliestrowe lepiej niż piórko lub regularnych poduszki z pianki, ale wybór sprowadza się do osobistych preferencji. Podobnie, wybór firmy lub miękki materac jest w znacznym stopniu niezależnie od indywidualnych preferencji. Może trzeba eksperymentować, aby znaleźć to, co działa dla Ciebie.
 • Tworzenie przyjaznej przestrzeni snu. Zamknij drzwi sypialni lub subtelny szum tła, takie jak wentylator działa, aby pomóc zagłuszyć inne dźwięki. Staraj się temperatura sypialnia wygodne, zazwyczaj chłodniej niż w ciągu dnia i ciemne. Nie trzymaj komputer lub telewizor w sypialni.
 • Ukryj zegary. Ustaw alarm, aby wiedzieć, kiedy wstać, a następnie ukryć wszystkie zegary w sypialni, w tym do zegarka i telefon. Będziesz lepiej spać, gdy zegary są z widokiem.
 • Wstać z łóżka, jeśli nie śpisz. Śpij tyle, ile potrzeba, aby czuć się wypoczęty, a następnie wyjść z łóżka. Sypialnia powinna być wykorzystywane do snu i intymności. Tak więc, jeśli nie możesz spać, wstać z łóżka po 20 minut i zrobić coś relaksującego, takich jak czytanie, a nie leży w łóżku i sfrustrowany o swojej przytomności.

Zobacz także

Pomóż sobie do lepszego snu z tych porad

Dzień

 • Trzymaj się zgodnie z harmonogramem. Staraj się przed snem i czas wake zgodne z dnia na dzień, w tym w weekendy.
 • Spędzić trochę czasu na słońcu. Daylight to klucz do regulowania codziennych snu. Postaraj się, aby poza naturalnym słońcu przez co najmniej 30 minut każdego dnia. Jeśli to możliwe, obudzić się w słońce lub używać bardzo jasne światła w nocy.
 • Ćwicz i pozostać aktywni. Zdobądź co najmniej 20 do 30 minut intensywnych ćwiczeń dziennie, ale upewnij się, że to co najmniej pięć do sześciu godzin przed snem.
 • Unikać lub ograniczyć kofeiny, alkoholu i nikotyny. Kofeina po lunchu i nikotyny w każdej porze dnia może utrzymać się z zaśnięciem w nocy. Alkohol, a może początkowo powodować senność, może powodować częste wybudzenia.
 • Należy unikać dużych posiłków i napojów przed snem. Lekkie przekąski jest w porządku, ale jedzenie zbyt dużo jedzenia późnym wieczorem mogą zakłócać sen. Pij mniej przed snem, tak że nie będzie musiał oddać mocz tak często.
 • Unikać lub ograniczyć drzemki. Naps może utrudnić zasnąć w nocy. Jeśli nie możesz obejść się bez jednego, starają się ograniczyć drzemkę do nie więcej niż 30 minut i nie nap po godzina piętnasta

Kiedy skontaktować się z lekarzem

Zdrowia dorosłych. Tworzenie przyjaznej przestrzeni snu.
Zdrowia dorosłych. Tworzenie przyjaznej przestrzeni snu.

Prawie każdy z nas ma od czasu do czasu bezsennej nocy - ale jeśli często masz problemy ze snem, należy skontaktować się z lekarzem. Rozpoznawanie i leczenie wszelkich przyczyn może pomóc snu potrzebujesz.

Zobacz także

Adult zdrowia